W Sobotniej Szkole Polskiej im. Mikołaja Kopernika w Gloucester wszystkie lekcje są planowane i realizowane m.in. w oparciu o Podstawę Programową przygotowaną przez Polskie Ministerstwo Edukacji z myślą o uczniach mieszkających poza granicami Polski. Współpracujemy z różnymi placówkami w UK i w Polsce po to, żeby nasze dzieci miały szansę skorzystania z najlepszych programów i pomocy edukacyjnych. Bazujemy na dorobku Marii Montesorii, Janusza Korczaka i innych.

Naszym głównym celem jest zachęcanie dzieci i rodziców do mówienia, pisania, czytania a nawet śpiewania w naszym pięknym języku. Z jednym z najważniejszych założeń jest to, aby w niestandardowy sposób pokazać naszym uczniom, że nawet kisząc wspólnie kapustę czy dekorując świąteczne ciasteczka w trakcie lekcji, uczymy się czegoś nie tylko o polskich zwyczajach, ale i o  języku.

Nasz autorski program zawiera elementy:

JĘZYKA  POLSKIEGO – zajęcia prowadzone są m.in. przez doświadczonego nauczyciela czyli panią mgr Jolantę Hajdukiewicz-Lisowiec z Tewkesbury, która posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą w różnych typach szkół. Nasze lekcje nigdy nie są nudne, bo np. lubimy poznawać  polskie literki wyśpiewując je (proszę obejrzeć video na naszej stronie).

HISTORII  POLSKI – przekazujemy dzieciom wiedzę w sposób praktyczny, bo jesteśmy świadomi, że przez doświadczenie nasi uczniowie uczą się najwięcej. Przebierając się w stroje z konkretnej epoki i odwiedzając ciekawe miejsca jak np. okoliczne muzea dzieci budują własną tożsamość. Niech poniższe zdjęcie, na którym widać Królową Bonę, Królową Jadwigę i Marysieńkę; stanowi ilustrację do naszych cotygodniowych lekcji.

GEOGRAFII – eksplorować nasz piękny kraj i jego najbardziej urzekające miejsca, góry, rzeki, jeziora, pojezierza m.in. dzięki niezastąpionym pomocom edukacyjnym, których w naszej szkole nie brakuje.

BIOLOGII – rozpoznając polskie zwierzęta, ptaki, owady i gady żyjące m.in. w lasach i górach. Nie zapominając przy tym o budowie homo sapiens. Sadzimy, podlewamy i nie boimy się bałaganu w trakcie zajęć. A do rozwikłania najtrudniejszych zagadek wykorzystujemy “szkiełko i oko” czyli mikroskop.

KULTURY  I KALENDARZA POLSKICH ŚWIĄT – ucząc się celebrowania m.in. Dnia Babci i Dnia Dziadka, Tłustego Czwartku, Lanego Poniedziałku czyli świąt, które na próżno szukać w kalendarzu angielskim. Promujemy polską kulturę nie tylko ucząc wierszyków i hymnu, ale również poprzez wspólne lepienie pierogów czy rodzinnego kolędowania.

MATEMATYKI  – w sposób praktyczny mierząc żyrafę, licząc paski zebry, układając podzbiory jesiennych kasztanów, żołędzi i co najważniejsze podzbiór robali, które się w nich znalazły ☺

MUZYKI I RYTMIKI – gdzie przy pianinie z panią od RYTMIKI czyli Ewą Lorenc (z klasy fortepianu prof Lidii Ogonowskiej) uczniowie uczą się tańców i piosenek, a w kolejnym etapie ćwicząc gamę na dostępnych  instrumentach.

SPORTU I KOREKTYWY – oparte m.in. na konsultacjach z rehabilitantem, podczas których zaproponowane zostaną dzieciom zabawy sportowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych. Ma to pomóc uczniom w uświadomieniu sobie własnej postawy ciała i chodu, a przy okazji jest to  gwarancja świetnej zabawy sportowej.

PLASTYKI  – Pani Kasia Rytczak dołączyła niedawno do naszego grona, by jako nauczycielka o artystycznej duszy (nie tylko wykształceniu) mogła pomagać dzieciom w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

Zapraszamy do odwiedzin! Obecnie odbywa się REKRUTACJA  do trzech grup wiekowych :

Grupy  Przedszkolnej (4 – 5 lat), Grupy I ( 6-7 lat) i Grupy II ( 7-8 lat).